Teleteknik Home
0 352 339 21 21

Yüksek Ayaklı Koltuk Takımları

(31 ürün)

"Yüksek Ayaklı Koltuk Takımları: Rahatlık ve Şıklığı Bir Arada Sunar"

Avantajları Nelerdir?

Yüksek ayaklı koltuk takımları, modern ve şık bir iç mekan için mükemmel bir seçenektir. Bu tarz koltuklar, yere daha yüksek bir oturma pozisyonu sağlayarak rahatlık ve kullanışlılık sunar. Ayrıca, mekanın daha ferah ve havadar görünmesini sağlayarak odanın dekorasyonuna katkıda bulunur.

Özellikleri Nelerdir?

Bu tarz koltuk takımları, farklı tarzlarda ve renklerde sunulur ve çeşitli boyutlarda bulunabilir. Genellikle dayanıklı malzemelerden üretilirler ve uzun ömürlü olmalarıyla bilinirler. Yüksek ayaklar, kolay temizlenebilirlik sağlar ve zeminin altında boş bir alan yaratır, bu da temizlik ve havalandırma işlerini kolaylaştırır.

 

Yüksek ayaklı koltuk takımları standart yüksekliği 10 cm ile 15 cm arasında değişir. Bu, çoğu koltuklu mobilyada ortak bir ölçüdür. Ancak, oturma odanızın ve evinizin büyüklüğüne bağlı olarak aradığınız koltuk takımı daha yüksek veya daha alçak ayak olması gerekebilir.

yüksek ayaklı koltuk takımları kolay temizlik için seçilebilir

Temizlik sırasında yaralanma geçirenler, yüksek ayaklı koltuk takımları altına girip çıkmanın çok daha kolay olduğunu keşfeder. Daha yüksek ayaklı koltuk takımı yapmak istemenin birçok nedeni olduğu gibi çözümü de fazladır.

Görünüşü ve hissi tanımlayan yüksek ayaklar

Bir koltuk takımı, yüksek ayaklı köşe koltuk takımları, yüksek ayaklı oturma grupları alırken çoğunluk parçanın rengine, kumaşına ve stiline odaklanır. Bunlar genellikle bir koltuk takımının en göz alıcı unsurlarıdır. Koltuk takımının görünüşünü ve hissini tanımlayan şeyler yüksek ayaklarıdır. Çoğu zaman gözden kaçan şey koltuk takımı ayaklarıdır.

Tasarımın ayrılmaz bir parçası yüksek ayaklar

Herhangi bir koltuk takımı, yüksek ayaklı köşe koltuk takımları yüksek ayaklı oturma grupları tasarımının ayrılmaz bir parçası olan ayaklar, parçanın geri kalanını desteklemeye yardımcı olur ve zemin ile oturma yeri arasındaki önemli buluşma noktasını oluşturur.

Koltuk takımı yüksek ayakları ortam için mükemmel parçayı bulmanıza yardımcı olacak ve koltuk takımı yapısının bu mütevazi kısmını yeniden takdir etmenizi sağlayacak.

Kaliteli koltuk takımları, ahşap ayaklıdır

Koltuk takımı ayaklarının yapıldığı malzeme; stiline ve parçanın kalitesine bağlıdır. Kaliteli koltuk takımının çoğu, geleneksel ahşap koltuk takımı ayaklarına sahiptir.

Yüksek ahşap ayaklı koltuk takımları halınıza naziktir

Ahşap, doğal olarak güzel bir malzemedir ve gereken hemen hemen her şekilde oyulabilir. Yüksek ahşap ayaklı koltuk takımları aynı zamanda halınızın üzerinde nazik, sağlam ve dayanıklıdır.

Bazı koltuk takımı yüksek ayaklı olanların da lastik pabuçlar bulunur. Bu kauçuk ilaveler, halınızın zarar görmesini önlemek ve koltuk takımlarının hareket etmesini önlemeye yardımcı olmak için vardır. Bu ahşap ayaklar, koltuk takımını sıkıca yerinde tutmak içindir.

Yüksek ayaklı koltuk takımları zarif, çağdaş görünümlüdür

Görünür yüksek ayaklı koltuk takımları ayakları, oturma yerini yerden kaldırır ve daha hafif bir his vermesine yardımcı olur. Bu, zarif, çağdaş bir görünüm oluşturmak isteyen küçük yaşam alanları ve ev sahipleri için çok çekici olabilir.

Masif ahşap, koltuk takımı ayakları için en iyi seçim

Bu tarz koltuk takımı yüksek ayaklı tercih ettiğinizde, ayakların yüksek kaliteli malzemelerden yapıldığından ve uzun süre dayanacak şekilde yapıldığından emin olun. Masif ahşap, çekici, uzun ömürlü ve klasik olduğu için koltuk takımı ayakları için en iyi seçimdir.

Ahşap koltuk takımı ayaklarınız ne renk olmalı?

Masif ahşap ayakları seçmiş olsanız bile, renk söz konusu olduğunda bir seçeneğiniz var demektir. Bunun nedeni, ahşabın doğal tonları geliştirmek ve değiştirmek için mevcut leke ve yağlarla birlikte çeşitli tonlarda gelmesidir.

ahşap koltuk ayakları için koyu bir renk en iyisi

Genellikle ahşap koltuk ayakları için koyu bir renk en iyisidir. Nedeni ise, derin, zengin bir tonun her türlü sürtünmeyi, kiri veya diğer işaretleri daha açık bir renkten çok daha etkili bir şekilde gizlediğidir. Koyu renkli ahşap, çoğu renk şemasıyla da gerçekten iyi uyum sağlar ve arka planda solma konusunda başarılıdır.

Zarif ayaklara ve mükemmel duruşa sahip bir koltuk takımı arıyorsanız yüksek ayakların daha verimli sonuçlar sağlayacağını unutmayın.

Ahşap ayaklar için kullanılan ağaç türleri

Sedir Ağacı

Kızıla yakın kahve tonuyla rengindeki kızıllık, şıklık ve özel kokusuyla farklılık oluşturarak iyi bir seçimdir.

Maun ağacı

İnce, damarlı, boşluk içermeyen kırmızıya yakın kahverengi rengi parlaklıktır, kolay işlenebilir ve oldukça sağlamdır.

Meşe ağacı

Açık bejden kahverengi ve kırmızıya doğru her tonu alabilir. Hafif yapısı ve zamanla biraz renk değiştirmesi duyulan ilgiyi artırıyor.

Kiraz ağacı

Kırmızımsı bir kahverengiden sarıya akan, ince, düz, damarlı sert bir yapıya sahiptir. Şekillendirilebilme kolaylığı, temizliği ve rengi tercih sebebi olmaktadır.

Akçaağaç

Kremsi beyaz renkte sert bir yapıya sahip az maliyetli, dayanıklılığı önemli alternatif yapmaktadır.

Ceviz ağacı

Kahverengiyle sarı arasında düz damarlı, sert yapısıyla ahşap kalitesinin sembolüdür.

Alıç ağacı

sade görünümlü dişbudak olarak da anılan modernliğin temsilcisi, daha esnek yapısıyla tercih sebebidir.

Ahşabı seçerken en önemli nokta kalitedir

Ahşabı seçerken ağaç türünde en önemli nokta kalitesidir. Yüksek kaliteleri ile ceviz, maun, akçaağaç gibi ağaçlar için en uygun seçenek olabilir.

Koltuk takımına daha yüksek ayaklar eklenebilir

Bir koltuk takımına daha yüksek ayaklar ekleyebilirsiniz. Koltuk takımı ayaklarınız tekerlekli değilse, mobilya yükselticileri muhtemelen en kolay ve en ucuz çözüm olarak koltuk takımları, masa, kanepe, sandalye ve yatakların yüksekliğini artırır.

Yüksek ayaklı koltuk takımları yapabilirsiniz

Konfor veya tasarımdan ödün vermek zorunda kalmadan yüksek ayaklı koltuk takımları yapabilirsiniz. Kullanıcılar bazen yüksek ayaklı koltuk takımı ihtiyacı duyması alışılmadık bir durum değil.

Mobilya Yükselticileri ile Yüksek Ayaklı Koltuk Takımları

Kanepe ayaklarınız tekerlekli değilse, mobilya yükselticileri muhtemelen en kolay ve en ucuz çözümdür. Masa, koltuk takımı, kanepe, sandalye ve yatakları birkaç cm yükseltmek için mevcut ayaklarını çıkarmak zorunda kalmadan kullanılan harika bir çözümdür.

Biraz ucuz ve farklı görüntülerine rağmen onları gizlemek için takımların altına uygun bir örtü takılabilir.

Ayakları değiştirmek, takımı değiştirmekten daha kolaydır. Bu nedenle yüksek ayaklı koltuk takımları satın alın!

Pek çok koltuk takımı ayağının basitçe vidalandığını göreceksiniz. Bu nedenle ayakları değiştirmek, onları değiştirmekten daha kolaydır. Koltuk takımlarınıza tam olarak uyacak daha yüksek ayakları üreticiler genellikle ayrı olarak satmaktadır. Bazı ev geliştirme mağazaları, her türlü stil, boyut ve yükseklikte koltuk takımı ayakları satışı yapıyor. Hatta özel olarak da yaptırılabilir.

Platform koltuk takımını daha yükseğe çıkarabilir

Yükseltilmiş bir platform ile ortamın odak noktasını oluşturmanın ve dikkatleri koltuk takımına çekmenin çok değişik bir yolu olabilir. Bu nedenle, oturma odasında vurgulamak istediğiniz özellikle şık bir koltuk takımı için yükseltilmiş bir platform koltuk takımını daha yükseğe çıkarabilir.

Yüksek ayak tekerlekler hareketlilik avantajı sunar

Koltuk takımı, yüksek ayaklı köşe koltuk takımları yüksek ayaklı oturma grupları sık sık hareket ettirenler için, hem yüksek ayak tekerlekler ayrıca hareketlilik avantajı da sunar. Pek çok tekerleğin ayrıca bir kilitleme özelliği vardır, böylece tekerlekleri yanlışlıkla zeminde kaymamaları için yerlerine kilitleyebilirsiniz.

Yüksek ayaklı koltuk takımları için yükseklik standardı var mıdır?

Yüksek ayaklı koltuk takımları standart 10 ile 15 cm arasında değişebilir. Bu, çoğu koltuklu mobilyada ortak bir ölçüdür. Ancak, ortamın büyüklüğüne bağlı olarak daha yüksek veya daha alçak ayak olabilir.

Yüksek ayaklı koltuk takımları en önemli tercih sebebi nedir?

Yüksek ayaklı koltuk takımı yapmak istemenin birçok nedeni vardır. Temizlik sırasında yaralanma geçirenler, yüksek ayaklı koltuk takımları altına girip çıkmanın çok daha kolay olduğunu keşfeder.

Koltuk takımı görünüşünde yüksek ayaklar etkili midir?

Bir koltuk takımı alırken çoğunluk parçanın rengine, kumaşına ve stiline odaklanır. Bunlar genellikle bir koltuk takımının en göz alıcı unsurlarıdır. Koltuk takımının görünüşünü ve hissini tanımlayan şeyler yüksek ayaklarıdır. Çoğu zaman gözden kaçan şey koltuk takımı ayaklarıdır.

Koltuk takımı tasarımında yüksek ayakların katkısı nedir?

Bir koltuk takımı tasarımının ayrılmaz parçası ayaklardır. Yüksek ayaklar parçanın geri kalanını desteklemeye yardımcı olur ve zemin ile oturma yeri arasındaki önemli buluşma noktasını oluşturur. Koltuk takımı yüksek ayakları ortam için mükemmel parçayı bulmanıza yardımcı olur ve koltuk takımı yapısının bu mütevazi kısmını yeniden takdir etmenizi sağlar.

Koltuk takımlarının kalitesine ahşap ayaklar etki eder mi?

Koltuk takımı ayaklarının yapıldığı malzeme; stiline ve parçanın kalitesine bağlıdır. Kaliteli koltuk takımının çoğu, geleneksel ahşap koltuk takımı ayaklarına sahiptir. Ahşap, doğal olarak güzel bir malzemedir ve gereken hemen hemen her şekilde oyulabilir. Nazik, sağlam ve dayanıklıdır.

Yüksek ayaklı koltuk takımları görünüme nasıl etki eder?

Yüksek ayaklı koltuk takımları ayakları, daha hafif bir his vermesine yardımcı olur, zarif, çağdaş bir görünüm oluşturmak isteyen yaşam alanları ve ev sahipleri için çekici olabilir.

Koltuk takımı ayakları için en iyi ahşap seçim nedir?

Ayakların yüksek kaliteli malzemelerden yapıldığından ve uzun süre dayanacak şekilde yapıldığından emin olun. Masif ahşap, çekici, uzun ömürlü ve klasik olduğu için koltuk takımı ayakları için en iyi seçimdir.

Ahşap koltuk takımı ayaklarınız ne renk olmalı?

Ahşap koltuk ayakları için koyu bir renk en iyisidir. Nedeni ise, derin, zengin bir tonun her türlü sürtünmeyi, kiri veya diğer işaretleri daha açık bir renkten çok daha etkili bir şekilde gizlediğidir. Çoğu renk şemasıyla da iyi uyum sağlar.

Ahşap ayaklar için uygun ağaç türleri hangileridir?

Sedir Ağacı, kızıla yakın kahve tonuyla rengindeki kızıllık, şıklık ve özel kokusuyla farklılık oluşturarak iyi bir seçimdir. Maun ağacı, ince, damarlı, boşluk içermeyen kırmızıya yakın kahverengi rengi parlaklıktır, kolay işlenebilir ve oldukça sağlamdır. Meşe ağacı, açık bejden kahverengi ve kırmızıya doğru her tonu alabilir. Hafif yapısı ve zamanla biraz renk değiştirmesi duyulan ilgiyi artırıyor.

Kiraz ağacı, kırmızımsı bir kahverengiden sarıya akan, ince, düz, damarlı sert bir yapıya sahiptir. Şekillendirilebilme kolaylığı, temizliği ve rengi tercih sebebi olmaktadır.

Akçaağaç, kremsi beyaz renkte sert bir yapıya sahip az maliyetli, dayanıklılığı önemli alternatif yapmaktadır. Ceviz ağacı, kahverengiyle sarı arasında düz damarlı, sert yapısıyla ahşap kalitesinin sembolüdür. Alıç ağacı, sade görünümlü dişbudak olarak da anılan modernliğin temsilcisi, daha esnek yapısıyla tercih sebebidir.

Ahşabı seçerken en önemli nokta nedir?

Ahşabı seçerken ağaç türünde en önemli nokta kalitesidir. Yüksek kaliteleri ile ceviz, maun, akçaağaç gibi ağaçlar için en uygun seçenek olabilir.

Koltuk takımına daha yüksek ayaklar eklenebilir mi?

Evet koltuk takımına daha yüksek ayaklar ekleyebilirsiniz. Üreticiler muhtemelen en kolay ve en ucuz çözüm olarak koltuk takımları, masa, kanepe, sandalye ve yatakların yüksekliğini artıran ayaklar yapmaktadır. Ayakları değiştirmek, takımı değiştirmekten daha kolaydır. Bazı ev geliştirme mağazaları, her türlü stil, boyut ve yükseklikte koltuk takımı ayakları satışı yapıyor.

 

Yüksek ayaklı koltuk takımı modellerini uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Birçok renk kombiniyle yıl boyunca uyum sağlayacak size uygun koltuk takımlarını mağazamızdan satın alabilirsiniz.

daha fazla
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?