Teleteknik Home
0 352 339 21 21

Oturma Odaları İçin Fark Yaratan Dokunuşlar

Kanepe ve koltuklar genellikle oturma odanızın odağında yer alır ve evinizin karakterini belirler. Bu nedenle bu konuda yapacağınız seçimler büyük öneme sahiptir.

Uzun bir günün ardından uzanıp film izlemekten tutun da konuklarımızı ağırlayıp ikramlarla donattığınız masalarınıza kadar en keyifli zamanlarınızı geçirdiğimiz yerdir oturma odaları. Belki de sizi gerçek anlamda evinizde hissettiren odalardan en önemlisi. Oturma odalarınız için yapacağınız fark yaratan dokunuşlar odaya her girdiğinizde ‘evim evim güzel evim’ hissini yaşatır. Yapacağınız değişiklikler hem göze hitap edip hem de işlevsel olmalıdır. Odanızın bir duvarını tamamen fotoğraflarla kaplamak veya derinlik için odanın odak noktalarında ayna kullanmak farklılık katacağı için sizi ve ailenizi mutlu edecektir.

Kanepe ve koltuklar genellikle oturma odanızın odağında yer alır ve evinizin karakterini belirler. Bu nedenle bu konuda yapacağınız seçimler büyük öneme sahiptir. Ne kadar misafir ağırlayacağınız, ailenizin büyüklüğü, çocuklarınız için güvenli ve silinebilir malzeme ve kumaştan mı yapıldığı hakkında plan yapmanız oturma grubu seçmeden önce düşünmeniz gereken temel konulardan birkaçıdır.

Oturma Odaları

Oturma odanızın rengi ve yer döşemeleri Koltuk Takımı seçerken rehberiniz olabilir. Dar alanlar için Oturma Grubu seçerken odanızın ışık alma durumuna da bağlı olarak koyu renklerden kaçınmalısınız. Gönlünüz koyu tonlardaysa halı seçiminde, kırlent seçiminde veya aydınlatma açık tonlar tercih ederek bu durumu dengeleyebilirsiniz. Bu konuda en doğru seçimlerden birisi de L Koltuklardır. Hem alanı verimli kullanmanızı hem de ağırlayacağınız misafirin rahat etmesini sağlayacaktır. Renk uyumu konusunda bir diğer ipucu renk tonunun altıyı geçmemesi. Geniş bir oturma odanız varsa odanızda farklı alanlar yaratabilirsiniz. Örneğin; pencere kenarına koyacağınız iki berjer kahve saatlerinizde veya koyu sohbetlerinizde size özel bir alan oluşturacaktır. Duvarlarınızı etkin kullanmak için monte edilen minimal raflarla minik kütüphane oluşturabilirsiniz. Kitap okuma köşenize atacağınız bir pufla hem evinizin havasını değiştirecek hem de hayata pozitif bakmanızı sağlayacaktır.

Dekorasyon konusunda verdiğiniz her karar tasarım çizginize yön verir. İnegöl Oturma Grupları Modern, Avangard, Klasik ve Country stilleriyle evinizi istediğiniz tarz ve rahatlıkta dekore etmenizi sağlar. Geriye son birkaç dokunuş olarak seçeceğiniz minderler duvarınız için koltuk takımlarınızın renkleriyle uyumlu tablolar, kitap okuma köşesi için şık bir okuma lambası ve stile uygun olarak biblo ve süs eşyaları kalıyor. Kendi tarzınızı yansıtan ve oturma grubunuzun renk skalasıyla uyumlu seçeceğiniz küçük dekoratif ürünler ile oturma odanızda bütünlüğü yaratabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp