Teleteknik Home
0 352 339 21 21

Mobilya Seçmenin Püf Noktaları

Hayatınızın büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz mobilyalar ruh halinizi büyük oranda etkiliyor. Rahatsız bir koltukta geçireceğiniz zaman bel ve boyun ağrılarına sebep olabilir.  Sevdikleriniz ile paylaştığınız yemek masanızdaki sert sandalye minderleri keyfinizi kaçabilir. Bu sebeple en çok kullandığınız mobilyaları seçmeden önce konforlu ve ergonomik olmasına özen göstermelisiniz. Hangi alan için mobilya alacağınızı belirledikten sonra;

Mobilya Seçmenin Püf Noktaları

Oturma odalarınız için;

Oturma odalarınızın metrekaresine göre seçim yapmalısınız. Odanız küçükse L koltuk veya minimal tasarımlara yönelmelisiniz. Hacim olarak geniş, kalabalık mobilyalardan uzak durmalısınız. Az eşya tercih etmeli ve hareket alanınızı geniş tutmalısınız. Abartılı, göz yorucu mobilyalardan ziyade birbiriyle uyumlu sakin, kibar mobilyalar tercih etmelisiniz.

Yatak odalarınız için;

Yatak odası takımı alacaksanız kalitesiz bir seçim güne kötü uyanmanıza neden olabilir. Yatağın ergonomik ve konforlu olması, yatak başlığının fazla alan kaplamaması veya odaya uygun boyutlarda yatak odası takımlarının seçilmesi önemlidir. Yatak odalarınız yeterince büyük değilse beyaz, krem tonlarında ve az parçalı ürünler tercih edebilirsiniz. Alan tasarrufu için açılır kapaklar yerine sürgülü gardıroplar seçerek yaşam alanınızı ferah kullanabilirsiniz.

Koltuk Takımı

Salonlarınız için;

Koltuk takımı alırken, koltuk takımının iskelet sağlamlığı, kumaşının dayanıklı ve kolay silinebilir olmasına dikkat edilmesi mobilya seçiminizi kolaylaştırır. Kolay temizlenebilirlik açısından ayağı yüksek mobilyalar, konfor açısından yastıklı modeller tercih edebilirsiniz. Sıklıkla mobilya değiştirenlerden değilseniz seçeceğiniz koltuk takımın ağacının dayanıklı olmasına ve görüntüsünden ziyade işlevine odaklanılması doğru tercih olacaktır. Özellikle geniş aileniz ve çocuklarınız varsa koyu tonlarda ve yastıksız sade tasarımları tercih edebilirsiniz.

Yemek odalarınız için;

Yemek odası seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yemek masanızın büyük ve katlanabilir işlevselliğe sahip olmasıdır. Vücut anatomisine uygun sandalyeler omurga sağlığınız için önem taşır. Sadece yemek yerken değil aynı zamanda misafir ağırlayacağınız da düşünüldüğünde işlevine odaklanan tercihler yapılmalıdır.

Evinizin dizaynına uygun olan renklere yönelmeniz, bir bütünlük yaratmanızda yardımcı olacaktır. Dinginliği sağlamak için koyu renk tonlarını tercih etmek zorunda değilsiniz. Açık renk tonları ile evinizde ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Eviniz küçükse alanı daha geniş göstermek için seçtiğiniz dekorasyon stiline uygun açık tondaki renkleri tercih edebilirsiniz. Alanınız yeterince büyükse ve odanızı geniş göstermek amacınız yoksa dekorasyon stilinize uygun renkte mobilyalar seçebilirsiniz.

 

WhatsApp WhatsApp