Teleteknik Home
0 352 339 21 21

İki Renkli Koltuk Takımları

(34 ürün)

Koltuk Takımları'nın Trend Renkleri

Koltuk takımları bir odanın merkez noktasını oluşturur ve dekorasyonun temel taşlarından biridir. İşte size kusursuz bir iç mekan deneyimi sunacak renk seçenekleri ile tasarlanmış güzel bir koltuk takımı koleksiyonu!

Bordo'nun asil ve tutkulu atmosferi, her odada sofistike bir hava yaratırken koyu renkler, odanın derinliğini ve zenginliğini vurgular. Açık gri ve koyu gri ise minimalist ve modern bir tarzı yansıtarak ferah bir ortam oluşturur. Antrasit rengi, şıklığı ve zarafeti bir araya getirirken pudra rengi, romantik bir dokunuş katıp yumuşak bir atmosfer oluşturur. Vizon rengi ise doğal tonları ile sıcak ve huzurlu bir ortam sunar.

Çift renkli koltuk takımları ise odanızda canlılık ve dinamizm yaratmanın harika bir yoludur. Kontrast renklerin bir araya geldiği bu tasarımlar, modern ve cesur bir görünüm sağlar. Mor renk ise cesur ve göz alıcı bir seçenektir, odanıza mistik ve büyülü bir atmosfer katar.

Eğer daha sakin ve huzurlu bir ortam istiyorsanız pastel renkler tam size göre! Yumuşak tonlara sahip pastel renkli koltuk takımları, ferahlık ve dinginlik hissi vererek mekanınızda rahat bir atmosfer oluşturur.

Bu kusursuz renk paleti ile tasarlanmış koltuk takımları, her zevke hitap eden birçok seçenek sunar. İster modern bir tarzı benimseyin, ister klasik ve romantik bir hava yaratın, bu renklerin kombinasyonları sayesinde mekanınıza istediğiniz hissiyatı katmanız mümkün. Hayal gücünüzü kullanarak, iç mekanınıza renkli bir dokunuş yapın ve benzersiz bir yaşam alanı yaratın!
 
 

Koltuk Renkleri

Oturma odanızı dekore etmek göz korkutucu bir iş olabilir. Mükemmel hale getirmek için tüm doğru mobilya ve demirbaşları almalısınız. İç tasarım konusunda bilgili değilseniz, bu zorlu bir görev olabilir. Kendinize sorabileceğiniz birçok sorudan biri, odada iki renkli kanepe, ya da iki renkli koltuk son olarak iki renkli koltuk takımı na  sahip olup olamayacağınızdır.

Koltuk takımı renkleri konusunu tamamlayıcı renklerden başlayarak, monokromatik renkler ardından üç renklileri sırasıyla inceleyelim.

Koltuk Takımı Renkleri: Tamamlayıcı Renkler

Renk tekerleğindeki tamamlayıcı renkleri kullanmak, birden fazla renk kullanmaya devam ederken alanınızı uyumlu hale getirmenize yardımcı olabilir.

Bu, görsel ilginin yanı sıra alanınıza boyut eklemenize yardımcı olabilir. Birlikte kullanabileceğiniz bazı tamamlayıcı renkler şunlardır:

  1. turuncu ve mavi
  2. kırmızı ve yeşil
  3. yeşil ve pembe
  4. kahverengi ve mavi
  5. Siyah ve herhangi bir renk
  6. beyaz ve gri

Koltuk Takımı Renkleri: Monokromatik Renkler

Oturma odanızda uyumlu koltuk takımları ile kullanabileceğiniz bir diğer renk teması ise monokrom renk düzenidir. Bu şemayı takip etmek için temel olarak bir ana renk seçersiniz. Tipik olarak, en sevdiğiniz renk veya oturma odanızda iyi görünecek bir renk olabilir.

Ardından, diğer kanepeniz için o rengin daha açık veya daha koyu tonlarını seçersiniz. Onları bir araya getirmek, çok uyumlu görünmeden o uyumlu görünümü verecektir.

Koltuk Takımı Renkleri: Üçlü Renk Şeması

Kendinizi özellikle cüretkar hissediyorsanız, renk tekerleğinde birbirinden zıt aralıklı üç rengi kullandığınız üçlü renk şemasını kullanabilirsiniz. Bu renk kombinasyonu sadece göz alıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir alana görsel ilgi de katabilir.

Koltuk takımlarınızdan ikisi, üç renkten ikisi olabilir, üçüncüsü ise mekandaki yastıklara veya diğer aksesuarlara entegre edilebilir.

Seçtiğimiz iki renkli koltuk takımları rengi psikolojik halinizi ortaya koymaktadır. Moral düzgünse seçeceğiniz renkler genellikle açık renk ve canlı renkler olur. Biraz içiniz karardıysa seçiminiz muhtemelen koyu renk ve tonları olacaktır.

Renkler insanlardaki duyguları uyandırır

Renkler insanlardaki duyguları uyandırdığı ve bir dili olduğu için iki renkli koltuk takımları seçiminde ruh haliniz payı vardır.

İki renkli koltuk takımları için seçim yaparken renklerin ruhumuzda oluşturacağı psikolojik etkiyi göz önünde bulundurarak seçim yapmak çok daha doğru olur.

İki Renkli Koltuk Takımları için renk seçerken; evinizdeki aydınlık, ışık alma derecesi, bol ışık avantajlı konumu ve gün boyu ışığın içeride gezmesine göre ferah ve açık renkler tercih edebilir.

İki Renkli Koltuk Takımları aydınlık evlerde, ışık, rahatlık ve ferahlık sağlayacak pastel ton ve uyum gösterecek açık tonlar düşünülebilir. Bununla birlikte evin mevcut dekorasyonuna, genel uyum sağlayacak renk uyumunu yakalayabilmek için pastel ve açık renklere karşıtlık kazandırarak tamamlayıcı bir etki doğuran renkler de seçilebilir.

İki Renkli Koltuk Takımları seçiminde kullanmayı planladığınız mekanın boyutları, büyüklüğü, varsa çocukların yaşı, günün tercih edilen trend renkleri, çok beğenilen yeni renk kullanımları, zemin rengi, duvarın boyası, rengi veya duvar kağıdının görüntüsü, rengi ve özellikleri de dikkate alınmalıdır.

Koltuk değiştirme sıklığının az olduğunu göz önünde bulundurarak İki Renkli Koltuk Takımları için birbirine yakın renk seçmek kullanılacak aksesuarlarla çok daha uyumlu görünüm oluşturur.

Çocukların yaş itibarıyla küçük olması ihtimaline karşı seçilecek açık renkler kirlenme sıklığını ve temizlik yapma aralığını artıracaktır. Buna karşılık çocukların koyu renkli koltukları kirletmesi çok şok görüntü oluşturmasa da, kiri belirgin bir biçimde göstermese de yoğun biçimde tozu çekecek, açık renk atıkların sahnesi olacaktır. Lekeleri çok belli etmeyecek bej ve krem renkleri seçmekte fayda var.

 

İki Renkli Koltuk Takımları ile zemin renginin benzerliği; zeminle örtüşeceğinden görünümü olumsuz etkileyecektir. Zemin ile kontrast tonlarda tercih edildiğinde koltuk takımının görüntüsü berraklaşacaktır.

Mekanın küçük ve dar olduğu durumlarda İki Renkli Koltuk Takımları alırken açık renk alternatifler mekanın ferah ve geniş görünmesini sağlar.

Seçilen renkler kullanıcıyı yansıtan nitelikte olmalıdır. Kullanıcının sevmediği, kendini iyi hissetmediği, kişiliğini yansıtmayan renk ve tonlardaki koltuk takımı huzursuz hissettirecektir.

İki Renkli Koltuk Takımları seçerken modası geçmeyen renkleri tercih etmek mantıklı hareket olur.

Renk seçiminde göz ardı edilmemesi gereken husus mekandaki renklerin uyumudur. Genel dekarasyon sadelik unsurları taşıyorsa seçeceğiniz İki Renkli Koltuk Takımları canlı iki renge sahip olması genel bütünlüğü bozacak ilgiyi bu takıma çekecektir.

İki Renkli Koltuk Takımları halı, duvarın rengi, perdeleri, mobilyalar ve aksesuarları birbirini tamamlayan niteliklere sahip olmalıdır. Duvarın boyasıyla uyumlu, hatta aynı renk zemin döşemesi, yine aynı renk halı zorunlu değil belki ama ruhunuzu bu denli etkileyen, keyif alacağınız, kişisel zevklerinizi yansıtan seçimler yapmanız da tabii ki önemlidir.

Evimizi dekore ederken genel olarak sınırsız bir bütçe söz konusu olmadığı için İki Renkli Koltuk Takımları için karar verirken biraz da mevcut eşyaların yapısını, boyutunu, rengini, duruşunu düşünmek gerekir. Mekanlarda mevcut kullanılmış renk ve tonlar dikkate alınmalıdır. Çünkü renkler, istediğiniz hissi yakalamanıza, kavuşmanıza, ulaşmanıza yardım eder.

 

İki Renkli Koltuk Takımları seçimi ne tür kriterlere göre yapılır?

Öncelikle takımı kullanacağınız alanın boyutları, büyüklüğü dikkate alınmalıdır. Koyu renkli takımlar alanı dar gösterirken açık renklerin ferah bir mekan sağlayacağı unutulmamalıdır.

Alanın duvarlarının renkleri dikkate alınarak seçim yapılmalı

Takımı kullanacağınız alanın duvarlarının renkleri dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Kontrast geniş alanlarda olumlu sonuçlar doğursa da boyutları küçük olan alanlarda ve oturma odalarında her zaman iyi sonuç vermeyebilir.

Renklerin dilini ve etkilerini bilerek seçim yapın

Renklerin dili ve ruhumuza etkilerini bilerek seçim yaptığımızda iki renkli koltuk takımları konuşmaya, dili bilenlerce okunmaya başlayacaktır.

Açık renk takımlar mekanı geniş ve ferah gösterir

Açık renk takımlar mekanı geniş ve ferah gösterir. Küçük mekanlar için kesinlikle açık renkler tercih edilmelidir. Bu nedenle iki renk kombini oluştururken açık renkler seçilmelidir.

Geniş alanlar koyu renkler seçilerek daha geniş, ferah ve kullanışlı gösterilir

Televizyon izleme, sohbet etme, dinlenme ve yemek amacıyla oturma ve yemek odaları çok kullanılan ev bölümleridir. Geniş alanlar koyu renk seçilerek daha geniş, ferah ve kullanışlı gösterilir. Dar mekanlar açık renk seçilerek ferah görünüme kavuşturulur.

Koyu renk yenilikleri göstermek için tercih edilen bir seçimdir

Koyu renk yenilikleri göstermek için tercih edilen bir seçimdir. Çok sayıda tercihleri belirleyen trendlere göre seçim yapmak sizi ve tarzınızı yansıtmayabilir. Tarzınızla trendleri birlikte kullanmayı, sürekli değişen trendlere göre değil, istediğiniz renkleri seçerek kendinizi yansıtabilirsiniz. 

Evler sizi ve sevdiklerinizi  rahat ettirecek renklerle donatılmalı

Gün içinde zamanınızın büyük bölümünü geçirdiğimiz, dinlendiğiniz, yorgunluğunuzdan kurtulduğunuz, misafir ağırladığınız evler sizi ve sevdiklerinizi  rahat ettirecek renklerle donatılmalı ve her ayrıntısıyla sizi yansıtmalıdır. 

Sakinlik ve rahatlık hissi için uyumlu renk birleşimi aranır

Sakinlik ve rahatlık hissi için uyumlu renk birleşimi aranır. Enerji, canlı, hareketli ortam için sarı, mor, mavi, turuncu birlikteliği ve yakın alternatifleri tercih edilebilir.

Koyu renkler zarafetin ve asaletin temsilcisidir

Koyu renkler zarafetin ve asaletin temsilcisidir. Asil ve ihtişamlı görünüme sahip olsa da kullanımı zordur. Koyu renkleri tercih etmek biraz da cesaret ister. Sıra dışı ve normalin dışındaki bu renkleri seçerek koyu renklerin cazibesini evinize taşıyabilirsiniz.

Kontrast renklerle duvarlarda, parkelerde kullanılan açık renkler, koyu renkli tercihler daha dikkat çekici olmasını sağlayacaktır. 

Barış, huzur, umut, temiz, masum anlamları taşır

Barış, huzur, umut, temiz, masum anlamları taşır. Gözü yormayan, ferahlık veren geniş ve büyük gösteren her yerde ve her renkle kullanılabilen özellik ve etkilere sahiptir. Beyaz ve beyaz tonları her zaman en çok seçilen koltuk renkleri arasındadır. Beyaz ve açık tonlar, koltuk takımınızı estetik ve hoş göstermesinin yanında sade ve ferah bir atmosfer oluşturur.

Doğru renk seçimi şık ve estetik görünüm sunar

Beyaz mobilya ve aksesuarların bulunduğu mekanlarda sarı-krem, mavi-gri, lacivert-mavi, birlikteliğini sağlayan koltuk seçenekleri olabilir. Doğru renk seçimi şık ve estetik görünüm sunar.

 

Siyah, vakur, ağır, saygın, asil ve bilgelik anlamları taşır

Vakur, ağır, saygın, asil ve bilgelik anlamları taşır. Bulunduğu yere dağar, zenginlik, estetik, şıklık ve zerafet kazandıran, her renkle özellikle geniş mekanlarda kullanılabilen özellik ve etkilere sahiptir.

Mavi, rahatlığın, sakinliğin ve huzurun rengidir

Dinginliğin, kendinden eminliğin verdiği rahatlığın, sakinliğin ve huzurun rengidir. Bulunduğu yere pozitif enerji ve rahatlık katan, beyni çok olumlu etkileyen açık her renkle ve özellikle beyazla harika bir uyumla kullanılabilen özellik ve etkilere sahiptir.

Mavi, safir ve daha yeşil alternatiflerle zengin alt tonlar sunar

Beyaz, krem tonlarıyla kombinlenen mavi, modası geçmeyen bebek mavisi, gece mavisi ve lacivert gibi alternatifleriyle lüks, cesur, sıcak, sakinleştirici, dingin ve rahat bir atmosfer oluşturur. Safir ve daha yeşil alternatiflerle zengin alt tonlar sunar.

Kırmızı, tutkunun, gücün ve ateşin temsil rengidir

Arzunun, sıcaklığın, tutkunun, gücün ve ateşin temsil rengidir. Sarı renk gibi dikkat çekici özelliği vardır. Çok kullanıldığında içindeki ateşin yaktığı, dengeli kullanımda ısıttığı, her yerde özellikle açık renklerle muhteşem bir uyumla kullanılabilen özellik ve etkilere sahiptir.

Yeşil, doğanın, umudun, güvenirliliğin ve bereketin temsilcidir

Canlılığın, hayatın, var olmanın, doğanın, umudun, güvenirliliğin ve bereketin temsilcisidir. Açık ve koyu her renkle, her mekanda dengeli kullanıldığında harikulade sonuçlar verir. Yoğun kullanıldığında ilkbaharda yeşil buğday tarlaları içinde kaybolmuş gibi yorucu ve boğucu hissettirir.

Önceliğini her zaman koruyan renk, yeşil ve tonlarıdır

Önceliğini her zaman koruyan renk, yeşil ve tonlarıdır. Koltuk takımlarına lüks görünüm ve canlılık kazandıran yeşil ve tonları konforla birlikte dinlendirici etki sağlar. Farklılık kazandırması, temizleme ve kullanım kolaylığı, her renk başarılı uyumuyla her zaman ön planda yer alan kahverengi ve tonlarıyla da bütünlük, rahatlık ve ihtişam katar.

Kullanıcıların doğal bir görünüm arayışından hareketle tabiatı yaşam alanlarına taşımak isteyenler toprak tonlarıyla koltuk rengi olarak yeşili birleştirmektedir.

Lüks hava kazandırmak için zümrüt yeşili harika bir tercih

Zarif ve yumuşak bir görüntü için soluk yeşil tonlar,  geleneksel dekore edilmiş alanlara modern ve lüks hava kazandırmak için zümrüt yeşili harika bir tercihtir. Her tarz için, yaşam alanına bir tutam yeşil iyi gelir.

Dikkat Çekici Koltuk Takımı Renkleri: Turuncu ve sarı

Canlılık, neşe, mutluluk, refah, çekici, bilge anlamları temsil eder. Sarı gibi güçlü bir dikkat çekicidir. Yine sarı gibi kullanıldığı yere canlılık, hareket, cıvıltı ve pozitif bir hava kazandıran, açık ve koyu her renkle başarılı bir uyumla kullanılabilen özellik ve etkilere sahiptir.

Enerji, keyif, adrenalin, mutluluk, gençlik ve heyecan rengi

Pozitif enerjinin, keyfin, adrenalin, mutluluk, gençlik ve heyecan rengidir. Gençlerin kullanacağı, çocukların kalacağı odalarda, yemek yenilen mekanlarda öncelikle tercih edilebilir renklerdendir. Her çeşit koyu ve açık renklerle başarılı bir biçimde kullanılabilir.

Pembe, sakinlik, huzur, şirinlik veren rahatlatıcı bir renk

Mini kızların, hanımefendilerin sevimli halleriyle bütünleşen sakinlik, huzur, şirinlik veren rahatlatıcı bir renktir.

Her yerde ve her renkle rahatlıkla tercih edilebilen etki ve özellikle sahiptir. Cesur, modası geçmeyen pembe, gri renkte olduğu gibi renk, doku ve desenlerle hoş ve zarif bir ortaklık oluşturur. Duygusallık, saflık ve sevginin temsilcisi pembe, akılda kalır, yumuşak ve sevimli, modern, romantik ve lüks bir görüntü sağlar.

Gri, her tür açık renkle şık ve hoş bir görüntü sağlar

Nötr, ciddi, tarafsız, soğuk ve mesafeli duruşu temsil eden bir renktir. Çok yoğun kullanılmamakla birlikte her tür açık renkle şık ve hoş bir görüntü sağlar. Yine her zaman tercihte ön planda kendine yer bulabilen gri ve tonlarına sahip koltuk takımları bulunduğu alana değişiklik katan etkiye sahiptir.

Lacivert, vakur, ağır, saygın, asil ve bilge

Siyah gibi vakur, ağır, saygın, asil ve bilge; mavi gibi dingin, rahat, sakin ve huzuruyla birlikte ağır, tarafsız, resmi, adalet kavramlarının anlamlarını taşımak ve yansıtmaktadır. Her yerde ve her renkle kararınca kullanabilirsiniz.

 

Lacivert, siyah için çok iyi alternatif bir seçenek

Doğal, iddiasız, rahat huzur kavramlarını temsil ederken siyah için alternatif bir seçenektir. Lacivert gibi her yerde ve her renkle kararınca kullanabilir, siyah gibi küçük mekanlarda oranını azaltmak doğru bir tercih olur.  

Modası geçmeyen, yerde doğal kahverengi, bakır ve kehribar tonları mekanı zarif, alımlı ve rahat hale getirir. Samimi, sıcak ve rahat ortamlar için karamel, koyu pembe renkler tercih edilebilir, sıcak toprak tonları oturma odalarına güzel görüntü verir, doğal aynı zamanda modern ve şık hava oluşturur.

Antrasit renk asil bir görünüme sahiptir

Antrasit renk asil bir görünüme sahiptir. Antrasitin uyumlu olduğu renkleri tercih ederek tarz ve uyum oluşturabilirsiniz. Siyah, beyaz ve gri rengin olan, füme diye bilinen antrasit; ev ve ofis gibi ortak yaşam alanlarını, özgünleştirerek her alanda kullanılır.

Antrasit, kendini ön planlara taşır

Karakteristik yapısıyla antrasit, kendini ön planlara taşır. Farklı havası, her mekana uyumu, şıklığı, ilgi ve dikkat çekişi ile özellikle mavi, beyaz, sarı renklerle çok zarif sonuçlar doğurur. Yeşil ve antrasit renk uyumu çarpıcı, mutluluk verici, beğenilen, hayran bırakan etkiler oluşturur.

Sarı ve antrasit ile göz alıcı zerafet elde edersiniz

Antrasit ve mavi renk de pek çok şekilde ve yerde iki rengin en iyi kullanım alternatiflerinden biridir. Sarı da antrasit ile pek çok yerde muhteşem ikili oluşturur. Göz alıcı zerafet elde edersiniz. İki renk de birbiriyle uyumludur.

Her renk ile dost olan siyah antrasit beraberliği dinlendirici, iddialı, beğenilen, özgün, sade ve ağır bir renk ortaklığı kurar.

Renkler, Duygu, motivasyon, psikoloji hatta uyku kalitesine etki eder

Renkler, mekan ve ev dekorasyonunda büyük anlamlar ifade eder. Duygu, moral, motivasyon, psikoloji hatta uyku kalitesine kadar etkiye sahiptir.

Nötr renkler kesinlikle harika tercihlerdir

Nötr renkler kesinlikle harika tercihlerdir, her zaman başarılı sonuçlar verir, etrafındaki her eşyayla uyumludur ve modası hiç geçmez. Nötr renkler beyaz-kahverengi arasında geniş bir aralığa sahiptir, 4 mevsime de uyumludur, yastık, minderler ve kırlentleri pratik biçimde değiştirebilir.

Kendinizi sınırlamazsanız desen, doku ve ren kombinini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. En çok tercih edilen gri, her renk tonuyla uyumludur, her zaman modadır, çok yönlüdür.

Koltuk takımında son yıllarda açık renk pastel ve canlı renklere doğru şekillense de ağır renk tercihini sevenler için koyu lacivert ve gri tonlarla, siyah ve yeşil tonlar kafa dağıtılacak, huzurlu bir seçim olarak değerlendirilmektedir.

İşlevsellik, kalite, estetik ve renk seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar içinde daha öncede belirtildiği gibi dar mekanlar için koyu renk yerine açık, pastel renkler kullanabileceği gibi zıt renkler tercih edilebilir.

Boğucu, karamsar, itici görünümden kaçmak için düz renkler seçilmeli, iskelet ve gövdelerde renk uyumu aranmalıdır.

Mekanınızın ağırlıklı renklerine uyumlu renkleri tercih etmek başarılı sonuçlar verir. Modası hiç geçmeyen renk ve tonları bir arada kullanabilirsiniz. Zevkinize güvenin, hayal etmekten vaz geçmeyin.

Etiket: koltuk takimi renk ve modelleri, Koltuk renkleri uyumu, Modası geçmeyen koltuk renkleri

daha fazla
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?