Teleteknik Home
0 352 339 21 21

Ahşap Ayaklı Koltuk Takımları

(17 ürün)

Oturma odaları konfor ve şıklıkla daha canlı hale geliyor. İyi bir kullanıncı deneyimi yaşatmak için Teleteknik Home, ahşap ayaklı oturma odası gruplarını bir araya getirdi.

Retro tasarımlardan modern trend tasarımlara kadar her türlü formda kullanılan ahşap mobilya ayakları bulunduğu ortama farklı bir şıklık katmaktadır.

Şık görünümlü Ahşap Ayaklı Koltuk Takımları evinizin daha şık görünmesini sağlayın.

Hayatınızın nemli bir bölümünü geçirdiğiniz evinizde, ofisinizde ve işyerinizde rahatlığı, kullanım kolaylığı, estetiği ve şıklığıyla dikkat çeken birbirinden hoş koltuk takımları kullanılmaktadır.

Uzun yıllar ahşap konforu ve rahatlığı

Uzun yıllar kullanmak, konforundan ve rahatlığından, modern tasarımı ve çizgilerinden yararlanmayı amaçladığınız koltuk takımları evinizin, ofisinizin ve işyerinizin en güzel yerinde size hizmet eder.

Koltuk takımları modaya yön veriyor

Günümüzde mobilya endüstrisinde geniş ürün yelpazesi ile koltuk takımları modaya yön vermekte, sektörünün öncülüğünü yapmakta, modern tarz ve tasarımıyla hayatınıza sürekli pozitif enerji katmaktadır.

Konuklarınız için rahat ve konforlu yatak odası

Oturma odası ve salonlarının baş tacı olan koltuk takımları konuklarınız için rahat ve konforlu yatak odası görevini üstlenmesiyle farklı fonksiyon ve tasarımlarıyla bulunduğu alana farklı bir hava katmaktadır.

Ferah ve iç açıcı renk uyumu, zarif ve kibar duruşu

Koltuk takımları; uzun ömürlü, kullanımı kolaylığı, çok çeşitli modelleri, şık, estetik ve zengin görünümü, ferah ve iç açıcı renk uyumu, zarif ve kibar duruşuyla, açılıp kapatılma özelliği, konforlu sırt minderi, haznesi, kumaş kalitesi ve sağlam iskelet yapısı açısından ayrıntılarıyla değerlendirilir.

 

Estetik görüntüsü ferah ve etkileyici tasarımı

Sağlam yapı, kumaş kalitesi, konforu, kolay temizlenebilmesi, kolayca çıkarılıp temizlenebilmesi gibi koltuk takımları için aranan özelliklerinin yanında çok fazla yer kaplamayıp estetik görüntüsü ferah ve etkileyici tasarımı, misafirleri konforlu ağırlama, kaliteli üretim malzemeleri, kumaşı ve çizgileri ve tarzı ile üst seviyede olması beklenir.

Ortamların doğallığını artırmak için ahşap detaylar

Koltuk takımları kullanıldıkları ev, ofis ve işyeri gibi ortamların doğallığını artırmak için ahşap detaylarla donatılır. Genel olarak ahşap ayaklı koltuk takımları tercih edilir. Birinci sınıf kaliteli ahşaptan yapılmış olması demek iskeletinin de değer ahşap parçalarının da yüksek kaliteli olduğunun işareti olarak değerlendirilir.

Kumaş ahşap ayaklı tasarımla uyum oluşturur

Koltuk takımı hangi renk ve cins kumaştan yapıldıysa ahşap ayaklı tasarımıyla uyum oluşturulur, daha estetik bir görünüm elde edilir. Kumaşında krem rengi ve lacivert birlikte kullanılan koltuk takımları ayakları ve iskelet bölümleri ahşap kullanılarak yapılır.

Ahşap ayakların tasarımında sadelik

Geniş alanlarda kullanılabilen, misafirlere rahatlık hissettirebilecek koltuk takımları için siyah ahşap ayak ve detayları çok sağlam üretilir. Bazen ahşap ayakların tasarımında sadelik tercih edilirken koltuk takımları ve minderleri de sade desenlerle kaplanır.

 

Ahşap ayakla uyum için diğer parçalar da ahşap tasarlanır

Koltuk takımları ahşap ayaklı tasarlandığında o modelde yer alan alt konsol, kitaplık gibi diğer parçaların da ayak kısımlarında aynı renk ahşap iskelet ve ayak kullanımın tercih edildiği görülmektedir. Bu parçaların ahşap ayak ile uyum sağlaması için ön yüzeyi, kenar kısımları, yuvarlak geçişleri de ahşap olarak tasarlanır. 

Koltuk takımları sıcak, huzurlu ve samimi hissettirir

Koltuk takımları sıcak, huzurlu ve samimi hissedeceğiniz bir mekandan keyif alacağınız detaylar sunarken ahşap parçaların bu planda büyük yeri ve önemi vardır.

Tasarımlara sıcaklığı, samimiliği kazandıran etken ahşap ayaklar

Doğal, samimi, ferah ve estetik tasarımlara sıcaklığını, samimiliğini kazandıran etken ahşap ayaklar olarak düşünülmektedir. Koltuk takımları ahşaptan güç ve destek alır, ahşap ayaklarla tamamlanır, doğallık kazanır. Ahşap sadece ayaklara değil, diğer parçalarda da modern ve klasik tasarım ahşabın doğallığını yansıtır.

Ahşap ayaklı koltuk takımları ahşap aksesuar gerektirir

Ahşap malzemenin yakıştığı farklı zevk, tarz ve tasarım koltuk takımları; masaları, ahşap ayaklı sandalyeleri, konsol tasarımları ve dekorasyon aksesuarlarını da yanına alıyor.

Ahşap ayak her renk kumaş ve desene uyar

Ahşap tercihin sağladığı en nemli avantaj, kullandığınız renk aralığında ahşap ayaklı sandalye kumaş renk ve desenini de rahatça kullanabilmenizdir.

Ahşap tarzlı, çarpıcı ve doğal görünüme ahşap malzemeden üretilen yan ve orta sehpalar ahşap kalitesiyle çok uzun yıllar koltuk takımları için eşlik eder.

Uzun süreli kullanım ve sürekli yenilik

Koltuk takımları ahşap ayaklı tasarımlarıyla uzun süreli kullanım ve sürekli yenilik, eskimeyen kaliteli işçilik sunar.

Ceviz, gürgen ve kayın ayaklar farklı renklere boyanabilir

Ceviz uzun yıllar çatlamaz, boyanabilir, gürgen ve kayın ahşap ayaklar kolayca farklı renklere boyanabilir. Ev dekorasyonundaki kaliteyi ve uyumu koruyabilirsiniz.

Ahşap sıcaklığıyla doğayı alanınıza taşır

Ahşap sıcaklığıyla doğayı alanınıza taşır, birinci sınıf malzemeler, özel ve özenle seçilen kaliteli tasarımlar hayallerinizi gerçekleştirir.

Ahşap ayaklar güç dengesi sağlar

Mobilya seçiminde ayakların ahşap olmasına dikkat etmek gerek. Seçim sırasında ahşabın sunduğu özellikleri dikkate almak, güç dengesinin ayaklarda elde edilmesiyle ahşap ayaklar önem kazanmaktadır.

Ahşap ortama doğal ve sıcak bir atmosfer katar

Koltuk takımlarında ahşap ayak kullanımı genellikle geleneksel tarz ve son zamanlarda da modern tasarımlarda doğallığı ve sağlıklı kullanımı nedeniyle tercih edilmektedir. Bulunduğu ortama doğal ve sıcak bir atmosfer katan dekoratif etkiyle birlikte farklı desen ve şekillerin kolayca estetik ve etkileyici tasarım sunulabilmektedir.

Ahşapla samimi ve sıcak ambians

Ortam dekorasyonuna samimi ve sıcak ambians katma düşüncesinde ilk alternatif ahşaptır. Ahşabın türü ve tonu uyumlu seçildiğinde muhteşem sonuçlar elde edilmektedir.

Her zaman ön plandaki ahşaptır

Samimi, sıcak ve doğal iç mekan hissi sağladığı için her zaman ön plandaki ahşap, ağaçların yüzeyi nedeniyle çeşitli farklı tonlara sahiptir. Ahşap genellikle kızıl ve açık tonlardadır.

Mobilya ağaç çeşitleri

Ahşap ayaklarda kullanılan mobilya çeşitleri şunlardır.

Sedir Ağacı

Kızıla yakın kahve tonuyla rengindeki kızıllık, şıklık ve özel kokusuyla farklılık oluşturarak iyi bir seçimdir.

Maun ağacı

İnce, damarlı, boşluk içermeyen kırmızıya yakın kahverengi rengi parlaklıktır, kolay işlenebilir ve oldukça sağlamdır.

Meşe ağacı

Açık bejden kahverengi ve kırmızıya doğru her tonu alabilir. Hafif yapısı ve zamanla biraz renk değiştirmesi duyulan ilgiyi artırıyor.

Kiraz ağacı

Kırmızımsı bir kahverengiden sarıya akan, ince, düz, damarlı sert bir yapıya sahiptir. Şekillendirilebilme kolaylığı, temizliği ve rengi tercih sebebi olmaktadır.

Akçaağaç, kremsi beyaz renkte sert bir yapıya sahip az maliyetli, dayanıklılığı önemli alternatif yapmaktadır.

Ceviz ağacı

Kahverengiyle sarı arasında düz damarlı, sert yapısıyla ahşap kalitesinin sembolüdür.

Alıç ağacı

Sade görünümlü dişbudak olarak da anılan modernliğin temsilcisi, daha esnek yapısıyla tercih sebebidir.

Ahşabı seçerken ağaç türünde en önemli nokta kalitesidir. Yüksek kaliteleri ile ceviz, maun, akçaağaç gibi ağaçlar için en uygun seçenek olabilir.

Ahşap ayaklar her zaman doğal görünümüyle görkemlidir. Geri dönüştürülebilir doğa dostu, dayanıklı, rutubeti emer.

daha fazla
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?