Teleteknik Home
0 352 339 21 21

Minderli Koltuk Takımları

(25 ürün)

Minder, insanlara rahatlık, bulunduğu ortama estetik ve konfor sağlama görevi üstlenmiş çok sık kullanılan eşyadır. Minderli koltuk takımları ya da minderli oturma grubu da bulundukları, ev, ofis ve işyeri gibi mekanlarda insanların hayatını kolaylaştıran, pek çok ihtiyacını karşılayan evin çok önemli parçalarından biridir.

Kelime olarak minder yumuşak malzemelerle içi doldurulmak suretiyle üstüne oturulan, yaslanılan üzeri kumaşla kaplanan şilte olarak tanımlanmaktadır.

Üstünde oturulan, içine pamuk, elyaf, yün gibi konan; bunun yanında üzerinde güreş gibi spor oyun ve müsabakalar yapılan şilte minder olarak bilinmektedir.

Minder, yün, tüy, polyester, elyaf başta olmak üzere dokunmamış çeşitli malzeme ve ürünle doldurulduktan sonra üzeri kumaşla kaplanan, oturmaya, yaslanmaya, baş ve boyun altına almaya yaran farklı geometrik şekillerdeki yastık türleridir.

Yumuşak Minderli Koltuk Takımları

Minder, bazen bir parça bazen de estetik aksesuar

Minderli Koltuk Takımları için yumuşaklığı ve modern tarzlarıyla popüler eşya olan minderler, Minderli Koltuk Takımları içinde bazen bir parça, bileşen bazen de estetik aksesuar olarak kullanılır.

Bu tür koltuk takımlarında kullanılan minderler, o kadar yumuşak ve konforlu bir yapıya sahiptir ki koltuğa oturan kişi, adeta koltuğun içine gömülmüş gibi hisseder, bu histen dolayı ise içine gömülen koltuk olarak da adlandırılır.. Bu durum, minderlerin sağladığı olağanüstü konfor ve rahatlık sayesinde gerçekleşir. 

 

Minder tarihi bir geçmişe sahiptir

Minder Mezopotamya, Eski Mısır ve Avrupa'dan bugüne birçok farklı çeşit ve modelde kullanılan tarihi bir geçmişe sahiptir. Minder eski bir mobilya aksesuarıdır. 

Sarayların, büyük evlerin envanterinde sürekli yer alan, minder geçmişte daha büyük, deri kaplı ve koltuk olarak kullanılabilecek kadar dayanıklı ve sağlamdı.

Minderli koltuk takımları için rahatlık, estetik ve konfor

Günümüzde minder küçülerek dekoratif  eşya olarak değerlendirilmekte, minderli koltuk takımları için de rahatlık, estetik ve konforu temsil etmektedir.

Minder, mobilyaların dekorasyon aracıdır

Pofuduk Koltuk Takımı

Pofuduk Koltuk Takımı'nda koltuğu çok yumuşak yapan şey, özel minderlerin kullanılmasıdır. Bu minderler yüksek kaliteli sünger veya dolgu malzemelerinden yapılmıştır. Minderlerin içi elastik ve yoğun süngerle doludur. Ayrıca, dış kılıfları da yumuşak ve pofuduk bir dokuya sahiptir. Bu özellikler, koltukta oturan kişiye maksimum konfor sağlar.

Yumuşak koltuk takımı ile pofuduk koltuk takımı aynı şeydir. Her iki terim de, koltuk takımlarının yumuşak ve rahat bir oturma deneyimi sunan versiyonlarını ifade eder. Her ikisi de, özel minderlerin kullanıldığı ve koltukların konforunu artıran koltuk takımlarını temsil eder.

Oturmak ya da yaslanmak için kullanılan, rahat olunması için üretilen, farklı minder çeşitleri vardır. Minderler bir sandalye ya da koltuk üzerine oturmak, çömelmek, sertliğini yok etmek, yastık, yaslanmak, keskinliğini törpülemek, gidermek ve nihayetinde yumuşatmak için kullanılır. Minder, mobilyalar için dekoratif, desenli dekorasyon aracıdır. Minderli koltuk takımları için ise bir organ görevi üstlenir.

Oturulan, yaslanılan, sert zemini yumuşatan minder

Minderli koltuk takımları içeriğinde, oturulan, yaslanılan, yastık olan, kolluk, başlık, dekor ve aksesuar fonksiyonu üstlenen minder farklı model ve çeşitleriyle sert zemini yumuşatmanın yanında, çimen, toprak gibi nemli ve ıslak zemini yalıtmak, ısı farkını gidermek amacıyla da dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Şezlonglara serilen, piknikte, bağ ve bahçelerde korunmak için kullanılan minderin diğer çeşitleri;

Sandalye minderi: Uzun süre oturduğunuz sandalye, koltuk, divan, sedire konfor kazandırmak için kullanılır. Çok çeşitli tarz, stil minderler kaymaması için uç kısımlarına eklenen iplerle sabitlenir. 

Şezlong minderi: Deniz, göl, havuz kenarında, balkon, teras, bağ, bahçe gibi açık alanlarda dinlenirken, güneşlenirken, şezlong üzerine serilen konforlu minderdir. Genellikle 10 cm kalınlığa sahip, çift şeritli şezlong minderleri alt ve üst gövdeye destek sağlar. 

Armut minder: Genel olarak açık yaşam alanlarında, özellikle de yeşil alanı olan kafe, sahil ve plajda kullanılır. 

Kullanım yer ve amaçlarına göre adlandırılan; sünger minder, yer minderi, yer yatağı minderi, şark köşesi minderi, koltuk minderi ve sandalye minderi çeşidi vardır. 

Minderli Koltuk Takımı modelleri bulunduğu ortamı şık bir atmosfere dönüştürür.

Konforlu, şık ve estetik yer oluşturur

Çok tercih edilen minderli koltuk takımları kullanıldığı alanda konforlu, şık ve estetik yer oluşturarak ev, ofis ve işyerlerine sıcak havası ve estetikliğiyle oldukça kullanışlıdır.

Ev, ofis ve işyerine başka bir hava katar

Alan tasarrufu, konfor ve kullanım kolaylığı, ev dekorasyonu sağlayarak ev, ofis ve işyerine başka bir hava katan popüler minderli koltuk takımları renk tercihleriyle hoş bir kontrast sağlar. Koltuk takımının çok çeşitli minderi ev, ofis ve işyeri donanımını farklı bir boyuta taşıyarak bulunduğu alanın havasını değiştirir.

 

Genişlik, ferahlık hissi kazandırılabilir

Minderli koltuk takımı minderlerinin rengiyle bulunduğu alana benzer veya aynı tonlarda tablo yerleştirerek mekana genişlik, ferahlık hissi kazandırılabilir.

Dinlendirici ve keyifli ortam oluşturur

Minderli beyaz koltuk takımı minderleri renklendirilerek çoğaltılıp, perde ve aksesuarlar minder renkleriyle uyumlu hale getirilebilir. Gözü yormayan, estetik ve çekici renk uyumuyla farklı, dinlendirici ve keyifli ortam oluşturulabilir.

Her tarzda, her alanda estetik görüntü oluştur

Çekici bir koltuk, misafirlerin ağırlandığı hoş bir köşe takımı, birbirinden farklı pek çok alternatif oluşturulan, açılıp kapanan takımları, yatak olabilecek minderli koltuk takımları her tarzda, her alanda estetik görüntü oluşturmaktadır.

Minderler çok değişik doku oluşturur

Oturma odasına yeni bir dekorasyon yapmak için duvarlar boyanıp, halılar serilip, perdeler asılıp, koltuk takımı yerleştirildikten sonra renk katacak aksesuar yerleştirildiğinde koltuk takımı üzerine konan minderler çok değişik doku oluşturur.

Minderlerin detayları, rahatlığı ve konforu öne çıkarır

Ev, ofis ve işyerine modern çizgilerle estetik bir görünüm kazandıracak minderlerin detayları, rahatlığı ve konforu öne çıkarır, çok zarif oturma alanları dekore ederek rahatlık, şıklık ve tarz oluşturur. 

 

Kaliteli minder, koltuk takımı konforunun anahtarıdır

Kaliteli minder, koltuk takımı konforunun anahtarıdır. Minder öncelikle yüksek konfora sahip olmalı, uzun süre kullanıldığında bile çökme yapmamalıdır

Koltuk minder çeşitleri;

Süngerli minderler

Elastik, dağılmayan, şekli bozulmayan, vücudu aynı oranda destekleyen malzeme olan sünger baskılanan alanı sarararak vücuda destek olur. Sünger kalitesi hammadde yoğunluğu ve kalınlığından ölçülür.

Kaz tüyü minderler

Kaz tüyleri kalın bir torbaya konarak yapılır. Doğal olması nedeniyle kullanımında özen gösterilmelidir. Süngerden pahalı bir malzemedir.

Kaliteyi etkileyen unsurlar

  • Yoğunluk,
  • kalınlık,
  • tip,
  • elyaf miktarı

Minderlerin yerlerini aralıklı zamanlarla değiştirin

Minderli koltuk takımı aldıysanız koltuk takımlarınızın ve minderlerin ömrünü uzatmak için minderlerin yerlerini aralıklı zamanlarla değiştirin, bazen de ters-düz etmeyi de unutmadan kumaşlarını temizlerken ılık suyla saf sabun kullanmaya özen gösterin.

Kaliteli minder, koltuk takımının da kalitesini yükseltir

Dekorasyona ve tarza etki edecek koltuk takımı minderlerinin önemi, kaliteli minderin koltuk takımı, konforu ve rahatlatıcı özelliklerini artırmasından kaynaklanmaktadır. Kaliteli minder, koltuk takımının daha da üst kaliteye sahip olduğu algısını oluşturur.

Estetik ve sağlamlığın öncüsüdür

Uzman ve profesyonel ekiplerin kaliteli işçilik katkısıyla koltuk takımı minderi estetik ve sağlamlığın öncüllüğünü yapmaktadır.

Minderlerin özel tasarımıyla dikkat çekicidir

Koltuk takımını dinlenme ve gece kalacak misafirlerin rahatlığını da düşünen uyku minderleri de amaca uygun üretilmektedir. Minderlerin özel tasarımıyla dikkat çekici çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Minder kumaşı; kaliteli, estetik ve leke tutmaz

Minderli koltuk takımları kumaşları kaliteli, sağlığa zararsız, temizlemesi ve yıkaması kolay olanlardan, her türlü kullanıma uygun koltuk takımı minderleri kaliteli, estetik ve leke tutmayan kumaşlardan yapılır.

Minder üretimi ürün çeşitliliği açısından zengindir

Kaliteli, kullanımı kolay minder üretimi ürün çeşitliliği açısından zengindir; koltuk takımı, şark köşesi, ahşap oturma grubu, bambu, sedir, bank ve yer minderi gibi yumuşak nitelikli üretim yapılmaktadır.

Özel sadece oturma amacıyla konforlu, ergonomik, keyifli minderler istenilen ölçü, kumaş, boyut ve renklerde çok rahat minderler piyasada farklı firmaların estetik üretimleriyle satılmaktadır.

Çocuklar için de aynı nitelikteki minderler anne-babaların yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır.

Bağ, bahçe, yeşil alan, sahil, plaj, kafe ve balkonlar için son derece kullanışlı, dayanıklı, bazıları su geçirmez, yıkanabilir minderli koltuk takımları da üreticilerini memnun edecek ilgi ve talep görmektedir.

Minderler çeşitli geometrik şekil, boyut ve ölçülerdedir

Geniş oturma alternatifleriyle her türlü mekanda kullanılabilen minderler çeşitli geometrik şekil, boyut ve ölçülerde rahat ve konfor sağlamaktadır.

Ergonomik ve rahat bir oturma avantajı

Minderler, dinlenmek için üretilen koltuk takımları oturma minder kısmında,  sırt kısımlarında düz renk geleneksel desenli minder döşemesiyle kullanabilir. Deri koltuklar için kazayağı desenli minder, geniş minder kısımları ergonomik ve rahat bir oturma avantajı, koltuk takımları için minderli iyi bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Rahatlık, konfor ve üst düzey dekorasyon

Koltuk takımı oturma minderleri, tek, çift, üç ve nadiren de dört parçadan oluşmaktadır. Tek parça olanlar renkli, anlamlı ve geleneksel desenlerle donatılmaktadır. Rahatlık, konfor ve üst düzey dekorasyon minderli koltuk takımlarında oldukça etkilidir.

Minder Nasıl Temizlenir?

Koltuk takımları minderinin temizliği, hijyen ve sağlık için özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Toz ve çeşitli kirlerin üzerinde toplandığı koltuk takımları öncelikle gün havalandırılmalı, kural olarak da her mevsim bitiş ve başlangıcında genel temizliğe tabi tutulmalıdır.

Sökülebilen minderler pratik biçimde temizlenir

Sökülebilen minderler diğerlerine göre çok pratik biçimde temizlenir. Kılıfları çıkarılan minderin içindeki sünger dikkatlice temizlenmeli, kılıf elde ya da yıkanmalıdır.

Kir ve mikropların işlediği sünger pisliklerden arındırılmalı, derinlemesine temizlenmelidir. Minderin koltuktan ayrılmadığı ve temizliği tam anlamıyla yapılamayan durumlarda temizlik işine profesyonel biçimde yapan çok sayıdaki firmalardan destek sağlanabilir.

Orta sertlikte, 35 DNS sünger, silikon ve kaz tüyü

Minderli kanepe modelleri, koltuk takımı, oturma grubu, kanepe ve berjer minderleri en uygun konfora sahip olarak orta sertlikte, 35 DNS sünger, silikon ve biraz da kaz tüyü kullanılarak yapılmaktadır. İkili ve üçlü takımların bazı modellerinde de yumuşak minder kullanımı tercih edilmektedir.

Koltuk takımlarının minderleri sade desenler, tekli koltuklarda mavi renk, ikili koltuklarda açık renkler, huzur ve sadelik amaçlanarak dekore edilmektedir.

Koltuk takımlarının minderinde ve sırtında kullanılan nubuk, koltuk takımının kullanım süresini uzatmaktadır. Geleneksel görünümlü takımlar genel olarak kahve ve kahve tonlarının farklılıkları tercih sebebidir.

Bordolu koltuk takımı renkli minderleri harika gösterir

Koltuk takımı minderleri, gri takıma farklı hava katıp özgünlük oluşturur; gri, her renkle iyi bir uyum sağlar. Bordo da her ortam için ideal renklerdendir. Bordolu koltuk takımı renkli minderleri harika gösterir.

Konforlu minderlerin süslemeleri dikkat çekmektedir

Koltuk takımlarının çoğunda konforlu minderler ve üzerindeki süslemeler dikkat çekmektedir. Oturma odasındaki koltuk takımı geniş ve çabuk kirlenme, hemen ve kolay temizlenme için takımdan ayrılabilen minderli tercih edilmektedir.

Renkli ve pozitif enerji veren minderler

Koltuk takımı minderleri salonda çok yer kaplamamasına rağmen renkli ve pozitif enerji veren minderler katıldıkları her mobilyayı harika biçimde tamamlar. Tüylü ve saten minderler her takım için çok rahatlıkla tercih edilebilir.

Gri minderler desen ve renkle her mevsim kullanılabilir, minderlerde her mevsimin dekorasyon unsuru tablo için gri harika zemin sağlar.

Köpük dolgulu sırt ve koltuk minderleri yumuşak his verir, kalın minderler konfor ve zarafetiyle, abartısız duruşlarıyla kullanım sıklığına sahiptir..

Yaz kış uyumlu nötr renkli koltuk ve minderleri her mevsim kolaylıkla değiştirilebilir.

Chester takım sırtında ekstra minder yoktur. Burada minderlerin koltuktan ayrı olması, minderin kolay temizlenmesini sağlar. Sırt ve oturma kısmı minderli veya mindersiz koltuk modeli, ergonomik geniş minderleri tercih etmektedir. Rahatlık ve orta sertlikte minderlerle konfor sağlayan fazladan minderler de eklenmektedir.

daha fazla
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?